Málokdo se v zimních měsících vyhne nachlazení, a tím i kašli. Duležite je rozeznat, jaký kašel máme protože musime žádat v lékárně léky, které mužou nam pomoct. 

Jak řikají lekaře: „Kašel je obranný reflex sloužící k očistě dýchacích cest od cizorodých látek nebo odpověď organismu na tepelné či chemické podráždění.“ Dobře, že naš organism odpovída, jen pro nas kašel to nic jineho než horečka, boleni hlavy a vlastně ztráta času. Co udělat, by eliminovat kašel jak nejrychlejí ?

Nejduležitší je rozpoznat problem. Existují dva ruzné druhy kašle, které vyžadují i odlišny zpusob léčby: kašel suchý a kašle vlhký. Suchý kašel to kašel draždlivý, neproduktivní, při kterem nevykašláváme. Obvyklé je to příznak infekci horních cest dýchacích, která nejčastěji doprovází chřipku. Suchý kašel (jestli určitě budeme ho lečit) změní se ve vlhký kašel s produkcí hlenu. Taková změna to signal, že už za nedlouho zase budeme zdraví. 

V dněsní době, leký na kašel, které najdeme v lekarné jsou efektivní a levní. Duležite je jen pamatovat, by přečist přibálový leták nebo zeptat se lekarnika na činnost přípravků. Jestli máme nějakou alergii, musime řict o tom v lekarně. Nekteré leký na kašel mohou vyvolávat silnou alergií.

thermometer-833085_1280

pixabay.com