Kašel muže byt akutní (3 týdny), subakutní (3-8 tydnu) a chronický, který trvá více než osm týdnů. Jestli chete léčit kašel doma bez návštěvy lékaře, kdy jdete lékárny musíte už jít s tím, jestli chcete přípravek na suchý, nebo vlhký kašel, protože to ovlivňuje výběr léčiv. Jak rozeznat, jaký druh kašlu máte ?

Suchý kašel je dráždivý, škrábe v krku, nevytvářejí se hleny, nevykašláváte, je poměrně vyčerpávající a měl by být tlumen, protože je pro dýchací cesty zátěží.

Vlhký kašel – vytvářejí se hleny – někdy až moc, mohou dokonce dusit, podávají se přípravky, které usnadňují vykašlávání a ředí vazkost hlenu.

medications-342449_1280

Počáteční stadium virového onemocnění se obvykle projevuje suchým dráždivým kašlem, který vyčerpává a unavuje organismus,protože nedochází k produkci hlenů. Suchý kašel je vždy první znak, že jste nemocní. Dobře je tedy vzit pravidelnou dávku přípravku, který pomůže změnit kašel suchý v kašel vlhky. Přikladem připravku muže byt Vicks. Během dvou – tří dnů se objeví zvýšená tvorba hlenu, který zanáší dýchací cesty. Při léčbě nezapomínejte na dostatek tekutin a zvlhčování vzduchu v místnosti. Jestlí kašel nezmizí-li do týdne, navštivtě svého lékaře, aby přesně určil jeho příčiny. Dobře pamatovat, že příčiny kašlu mohou byt jíne než jen nachlazení.