Stále častěji se stává, že vstáváte ráno zcela vyčerpaní. Nemáte sílu na to, abyste řádně a s úsměvem začali nový den. Často Vás bolí svaly, čím dál tím víc máte špatnou náladu. Kromě toho všichni lékaři, se kterými jste se konzultovali, bezmocně hledají vhodné léky a opravné prostředky. Nikdo není schopný říct, co Vás přesně trápí. Právě takhle vypadá nejčastější cesta, kterou mají mají před sebou lidé s bolavými svaly.

bolesti

O čem svědčí bolavé svaly?

Příčiny Vašich problémů.

Problémy se svaly nejsou nic neobvyklého. Bolesti se můžou objevit jako důsledek únavy anebo poté, co utrpíte odřeniny a lehké pohmožděniny. V drtivé většině případů odborníci spojují bolesti svalů s příliš velkým úsilím. Tato situace se týká zejména lidí, kteří z různých důvodů přestali sportovat. Další příčinou svalových bolestí může být také fyzické poranění svalové tkáně. Za normálních okolností však příznaky po určité době samé vymizí. U některých lidí ale bolesti přetrvávají. Někdy je to znák vážné nemoci. Proto se problémy se svaly můžou rovněž vyskytnout jako příznak doprovázející chřipku a další virové infekce (například plané neštovice, spalničky, infekční erytém). ¨

Jak zmírnit bolest svalů?

Rozehřátí svalstva a masáž bolavého místa přinese Vám značnou úlevu. Doporučujeme se také vykoupat v teplé nebo dokonce i v horké vodě. Zkuste rovněž plátky oteplování. Proveďte lehké protahovací  a relaxační  cvičení po dobu 20 až 30 minut (аle pouze v případě, že ty nezpůsobí zvýšení bolesti). Použijte analgetika, která rychle a účinně pomůžou zmírnit bolest. Pokud ale bolest svalů přetrvává, obraťte se na lékaře.